Chystá sa 2.ročník festivalu Za jazerom. Podporte ho svojimi 2%.

Po úspešnom úvodnom ročníku festivalu Za jazerom v roku 2015 sa mladí z našej obce podujali pokračovať v tejto tradícii a rozvíjať ju. Ďalší ročník je naplánovaný na víkend 25.-26. 6. 2016, kde inde ako pri lese za jazerom v Nižnej Šuňave.

Festival je len začiatokzajazerom2

Hoci je začínajúci festival úspešný, jeho organizácia spočívala na pár ľuďoch, ktorí sa dali dohromady pre pekné dielo.Tento rok tomu však začínajú dávať formu. Vytvorili a zaregistrovali si totiž neziskovú organizáciu s totožným názvom “Za jazerom, n.o.“, ktorou hlavnou náplňou je organizácia letného festivalu. V jej štatúte však nájdeme aj mnohé ďalšie ciele, ktorým sa chcú venovať, ako napríklad sociálnu pomoc a humanitárnu starostlivosť, či vzdelávanie a rozvoj duchovnej kultúry. Hlavnými zakladateľmi sú Rasťo Cuník (autor myšlienky), Vdp. Jozef Gužiak (miestny kňaz) a Stano Fridman.

Žiaden zisk, ale krásna odmena

Mladí nadšenci myšlienky spojiť sa s Bohom na tomto festivale nasadili latku pomerne vysoko.  Hneď na prvom ročníku sa objavili veľmi známe tváre ako Paľo Drapák, Stanley a Kapucíni, či skupina Felice. Réžiu a scenár má na starosti známy Šuňavčan, divadelník Michal Zajac a pár ďalších ľudí pomáha so základnými prácami spojenými s organizáciou. Všetci to robia dobrovoľne, bez nároku na finančnú odmenu. Odmena ich aj všetkých návštevníkov festivalu čaká aj tento rok – nádherný duchovný zážitok.

 Každý môže pomôcť

Nie je všetko ale zadarmo, ako by mnohí snívali a žiaľ ani festival s takým dobrým úmyslom sa nevyhne nákladom. Vstup na festival je zdarma, avšak je potrebné zaplatiť techniku, honorár vystupujúcim, propagáciu,  či energie.

plagat3

“Ak by niekto chcel pomôcť a zapojiť sa do organizácie festivalu Za jazerom, budeme veľmi radi.  Všetci máme možnosť pomôcť či už svojou prácou, ponukou našich schopností, alebo finančne.” hovorí jeden z hlavných organizátorov Rasťo Cuník.   Organizácia má vlastný účet a vlastnú webovú stránku www.zajazerom.sk, kde sú informácie o organizácií, ale aj výzva na darovanie svojich 2% z dane.  Kto chce, môže prispieť aj tým, že si vopred kúpi tombolu. Všetky získané peniaze organizácia použije výlučne na chod festivalu, dodáva Rasťo.

Prajeme neziskovke veľa šťastia a rovnako pozývame na festival s veľmi dobrou myšlienkou a programom.